Jesteś tutaj: Blog Wirtualne biuro czy warto? - Kiedy wirtualne biuro dla firmy jest dobrym pomysłem i komu się opłaca korzystanie z usług wirtualnego biura

Wirtualne biuro czy warto? - Kiedy wirtualne biuro dla firmy jest dobrym pomysłem i komu się opłaca korzystanie z usług wirtualnego biura

Wirtualne biuro to usługa, która obecnie zyskuje co raz to większą popularność wśród przedsiębiorców. Żyjemy w czasach, kiedy wiele rzeczy załatwiamy przez Internet, siedząc wygodnie w domu. Nic dziwnego, że również wiele firm woli w ten sposób prowadzić swoje biura, rezygnując z wynajmu fizycznego lokalu na rzecz usług wirtualnego biura – nowoczesnej alternatywy dla tradycyjnego, stacjonarnego biura, która ułatwia zarówno start, jak i dalsze funkcjonowanie firmy. Czym jest wirtualne biuro i czy warto zdecydować się na jego usługi – o tym dowiecie się z tego artykułu.

Wirtualne biuro to stosunkowo nowa usługa, która polega przede wszystkim na udostępnianiu adresu dla firm, który posłuży do ich rejestracji oraz jako adres do korespondencji. Wirtualne biuro zapewnia też pełny outsourcing obsługi biurowej, przejmując większość obowiązków związanych z prowadzeniem i obsługą administracyjną biura. Co to oznacza w praktyce?

Czy wirtualne biuro dla Twojej firmy to faktycznie dobry pomysł i kiedy warto skorzystać z jego usług?

W praktyce oznacza to, że Twoja firma zyskuje adres, który jest niezbędny do rejestracji każdej firmy, a Ty nie musisz wynajmować w tym celu fizycznej powierzchni biurowej, ani też rejestrować firmy pod swoim prywatnym adresem domowym. Wirtualne biuro dla firmy jest więc dobrym pomysłem, jeśli Twoja firma nie potrzebuje fizycznego lokalu, jesteś freelancerem lub pracujesz zdalnie. To także świetne rozwiązanie, gdy chcesz otworzyć firmę lub jej filię w innym mieście lub lokalizacji. Ale wirtualne biuro to również idealne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy cenią swoją prywatność i chcą uniknąć wizyt kontrahentów czy klientów w miejscu zamieszkania, a także konieczności odbierania korespondencji firmowej razem z prywatną pod adresem domowym. Zatem jeśli zależy Ci na oddzieleniu spraw biznesowych od prywatnego życia, warto zdecydować się na usługi wirtualnego biura.

Warto zwrócić również uwagę, jaki adres zapewnia nam wirtualne biuro, tzn. w jakiej lokalizacji jest on usytuowany. Renomowane biura zapewniają prestiżowy adres w atrakcyjnej lokalizacji w centrum miasta, jaki może pozytywnie wpłynąć na wizerunek firmy. Taki adres to prestiż i renoma dla naszej firmy, która zyska też wiarygodność w oczach wielu instytucji, kontrahentów i klientów, dzięki siedzibie w centrum miasta. Oprócz możliwości rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura, pod tym adresem będzie również odbierana cała Twoja korespondencja firmowa. Oprócz tego najlepsze wirtualne biura powiadomią Cię natychmiast o nowej korespondencji, a także zapewnią Ci przesyłanie skanów na wskazany przez Ciebie adres oraz dostęp zdalny do całej korespondencji online przez 24/7. Jest to z pewnością ogromne udogodnienie dla osób pracujących zdalnie, podróżujących dużo w interesach, lub które często przebywają poza siedzibą firmy. Usługi wirtualnego biura w ramach outsourcingu usług biurowych zapewnią nam również pełną obsługę sekretariatu czy kancelaryjną, kompleksowo zajmując się obsługą Twojego biura, w pełni zaspokajając wszystkie potrzeby Twojej firmy, dając Ci możliwość przekazania wszystkich kwestii administracyjnych w ręce profesjonalnej firmy i personelu, więc masz gwarancję, że będą one należycie prowadzone.

Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie jeśli chcesz oszczędzać Twój cenny czas i pieniądze

Dlatego argumentem, który przekonuje w zupełności do tego, że warto skorzystać z usług wirtualnego biura, jest możliwość znacznego zredukowania kosztów stałych związanych z wynajmem, prowadzeniem i obsługą administracyjną stacjonarnego biura. Decydując się na wynajęcie wirtualnego biura nie musimy już ponosić żadnych dodatkowych kosztów utrzymania naszego biura poza stałą, miesięczną opłatą abonamentową za usługi wirtualnego biura jedynie. Oznacza to, że możemy wyeliminować całkowicie koszty wynajmu, wyposażenia i obsługi administracyjnej biura, a także zatrudnienia pracowników do jego obsługi. Miesięczny koszt usług wirtualnego biura za podstawowy pakiet wynosi nawet tylko 55 zł, jak na przykład w naszym wirtualnym biurze, więc pozwala to wygenerować oszczędności w wysokości nawet do 2000 zł miesięcznie. Taka kwota ma ogromne znaczenie dla każdej firmy, nie tylko na początku jej działalności.

Zdecydowanie warto więc skorzystać z usług wirtualnego biura zwłaszcza na początku działalności, gdy dopiero zakładasz firmę, a środki finansowe, którymi dysponujesz są bardzo skromne i każda złotówka ma znaczenie. Wirtualne biuro to rozwiązanie, które znacznie ułatwia start – upy nie tylko dzięki niskim kosztom, lecz zapewniając wieloaspektowe i wyczerpujące wsparcie przedsiębiorcom, którzy dopiero zakładają działalność gospodarczą. Dobre wirtualne biura oferują również szeroki zakres form wsparcia w całym procesie rejestracji firmy i załatwianiu wszelkich formalności. Choć, co istotne, wirtualne biuro zapewnia solidne i cenne wsparcie dla biznesu nie tylko nowo powstającym firmom, lecz również i tym, które działają już od lat, co również przemawia na korzyść usług e-biura. Skorzystanie z usług wirtualnego biura z pewnością pozwala skutecznie rozwiązać problem braku adresu do rejestracji firmy czy braku atrakcyjnej lokalizacji, która przyciągałaby chętnych do skorzystania z oferty Twojej firmy i podjęcia współpracy. 

Ale usługi wirtualnego biura skutecznie rozwiązują również problem braku miejsca do przyjmowania kontrahentów i klientów, czy załatwiania spraw biznesowych, wymagających bezpośredniego kontaktu, no i fizycznego lokalu także. A to dlatego, że w ramach swoich usług dobre wirtualne biura oferują również możliwość wynajęcia reprezentacyjnych sal konferencyjnych, a nawet tzw. „wirtualnego biurka”, czyli miejsca do pracy na godziny. To z pewnością duży plus dla wszystkich, którzy potrzebują czasem miejsca na spotkania biznesowe, konferencje czy bardziej komfortowych warunków do pracy niż własne mieszkanie.

Wirtualne biuro z pewnością w wielu przypadkach stanowi o wiele lepszą i tańszą alternatywę dla tradycyjnego, stacjonarnego biura, która dla wielu firm będzie najlepszym rozwiązaniem wielu biznesowych problemów, z jakimi borykają się współcześni przedsiębiorcy – zarówno Ci mali prowadzący działalność jednoosobową, jak i ci więksi prowadzący duże firmy na szeroką skalę, którym śmiało możemy odpowiedzieć na tytułowe pytanie, że zdecydowanie warto!

http://zielona-gora.wirtualne-biuro.wroclaw.pl